Welcome, visitor! [ Register | LoginRSS Feed

 

 

Sertleşme sorunu hastalık habercisi

  • Listed: Mart 23, 2016 10:39 pm

Description

Uzmanlar göre yapılan bir araştırmaya göre her beş Amerikalıdan birisinin aleyhinde karşıya kaldığı sertleşme bozukluğu sorunu, bir takım kardiyovasküler rahatsızlıklar veya kronik hastalıkların habercisi olabiliyor. İşte Archives of Internal Medicine dergisinde…

Uzmanlar tarafından yapılan bir araştırmaya göre her beş Amerikalıdan birisinin karşı karşıya kaldığı sertleşme bozukluğu sorunu, bir takım kardiyovasküler rahatsızlıklar ya da kronik hastalıkların habercisi olabiliyor.

İşte Archives of Internal Medicine dergisinde yayımlanan araştırmanın ayrıntıları…

Yapılan çalışmada bahşedilen bir arka plan bilgisine tarafından sertleşme bozukluğu için 1998 yılında öğüt edilmeye başlanan bir grup ilacın 1996-2000 yılları arasında erkeklerin hastane ziyaretlerini arttırdığı gözlemlenmiştir.

Chistopher S. Saigal önderliğinde yürütülen araştırmada yaşları 20 ve üstü olan 2.126 ait veriler incelendi. arada bir veya birçok vakit sertleşme sorunu yaşayan erkeklere sertleşme bozukluğu teşhisi konuldu.

Araştırma sertleşme bozukluğunun 20-29 yaş arası erkeklerin 6.5 ve ihtiyar erkeklerde %77.5 oranında olduğunu ortaya koydu.

James K. Min başkanlığında yürütülen öteki bir araştırma ise sertleşme bozukluğu yaşamış erkeklerde yürek rahatsızlıkları, diyabet ve yüksek tansiyon riskinin dinç erkeklere oranla daha fazla olduğunu ortaya koydu.

Ad Reference ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

To inquire about this ad listing, complete the form below to send a message to the ad poster.